Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta pentru carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta pentru carnet de munca

la ultima viza pentru somaj mi s-a oprit carnetul de munca si mi s-a spus sa vin sa-l iau peste o luna de zile ,m-am angajat si am nevoie de acesta si doamna de la ajofm a spus sa-i aduca o adeverinta de la noul loc de munca ca sa o primesc mai repede, dar contabilul nu stie ce sa contina adeverinta si cum sa o faca. Va rog frumos sa ma ajutati!
Buna ziua !
O adeverinta din care sa reiasa ca ati fost angajata la respectiva institutie si va este necesar carnetul de munca pentru inscrierea angajarii si depunerea de copii ale acestuia la dosarul de angajare.
Cu stima !
Buna ziua,
Va trebuie o adeverinta in care contabilul firmei sa scrie postul pe care ati fost angajata si codul cor.
Daca mai sunteti in perioada de somaj societatea care va angajat trebuia sa va dea o instiintare privind incadrarea in munca, cu aceasta va duceati la AJOFM si in baza ei vi se datea repartitia catre societatea respectiva va inceta (sau suspenda in functie de perioada pt care se va incheia contractul de munca) somajul si vi se dadea si carnetul de munca
titiana, utilizator