avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate cismas marius

Activitate cismas marius

buna! am nevoie urgent de un model de cerere pt inchirierea unei suprafete de pasune, de 40-50ha, pe care trebuie sa o depun conducerii composesoratului .v-as multumi tare mult dak ma ajuta si pe me cineva km sa o formulez ,pe net nu prea am gasit modele...
Discuție teren
terenul aflat in composesorate se poate stramuta dintr.un jud in altul de ex dak eu detin in composesoratul comunei X din jud. sibiu si ma stabilest intr.un alt judet in pot stramuta terenul, in sensul de a beneficia de aceeasi suprafata si in comnuna respectiva unde m.am stabili t. multumesc pt raspunsurile anterioare
buna, as dori si eu daca ma poate ajuta cineva cu un sfat,referiroar lao prblema si anume:comisia comunala.nr1014 din 20 august1991, acorda o adeverinta, in temeiul legii fonului funciarnr.18/1991 prin care se adevereste ca cetateanului R.M . i s-a stabilit de dreptul de proprietate prin hotatarea comisiei judetene nr.45 din 29iul.1991 pentru supratata de 0,50ha, prevazuta in anexa nr.10 ,la pozitia nr.6 ,intocmit comform Regulamentului de aplicare a Legii fondului funciar afisat public.Prezenta adeverinta constituie dovada dreptului de proprietate pana la eliberarea Titlului de proprietate.
Acesta fiind singurul act pe care il detine R.M, odata cu sorire titlurilor de prorietate R.M. s-a deplasat la sediul primariei solicitand acesteia de nenumarate ori eliberarea titlui acestia refuzand de fiecare data eliberarea titluili de proprietate pe difetie motive.Doresc sa stiu ce modalitai /posibilitate mai are R.M de a obtine Titlul de proprietate in conditiile in care el nu mai lucreaza acest teren de aproximativ 5ani ,ba mai mult primaria la transformat in pasune ,el fiind inchiriat de acesta unui crescator de ovine.