avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate roxanapamfile

Activitate roxanapamfile

sincera sa fiu nu am achitat toata suma.am imprumutat 40000euro din care am returnat 30000,iar pers respectiva zice k nu am achitat nimic.i am dat banii astia fara nici o hartie ,mai vreo varianta de castig?casa nu e ipotecata,nici asa nu o pot vinde?
de atata timp nu mai am nici o chitanta.
imi pot trece bunurile p numele copilului care este minor,fara sa mi le poata executa?sau trebuie sa le trec p numele altcuiva?precizez ca in actul notarial am scris ca ma poate executa silit atat casa,cat si masina.dar fara sa mi se puna ipoteca p ele.
dk nu fac dovada platii ma poate executa.
in 2007 am imprumutat bani de la o persoana prin contract notarial,urmand sa l achit intr un an ,in 2008 am terminat de achitat datoria,iar acum ma trezesc acasa cu un document de executare silita.eu m am mutat nu mai am nici contractul,nici dovada platii.au ce sa mi faca dk contractul a expirat din 2008?
da,i am mai dat vreo 20 mil,a taiat 2 chitante si atat...
intelegerea noastra a fost ca la sfarsitul procesului sa primeasca 5%din bani,adica3ooo de euro.
buna ziua!de 4 ani ma judec cu asirom pt o dauna totala,nu vor sa plateasca si pt asta o tot lungesc.sa judecat procesul la focsani.am castigat de 3 ori,iar ei au facut recurs,utima oara ei au castigat,asa a zis avocatul k inca nu am primit sentinta cik o primesc in 30 de zile si a ramas k noi sa facem recurs la curtea de apel galati.eu cred k avocatul meu e de partea lor,toate actele sunt la el.cum pot face rost de o copie a dosarului si care sunt pasii care ar trebui urmati de acum,dupa recursul de la galati ce urmeaza?
motivele pt care am pirdut se dau doar scris,sau avocatul stie deja care sunt motivele pt care am pierdut?