avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1938 soluții astăzi
Forum Activitate florentina brindusa

Activitate florentina brindusa


Lucrez intr-o firma de Brokeraj ( asigurari) si am avut un colaborator persoana juridica care a avut cu noi contract de mandat comercial. Acest colaborator a disparut avand insa polite incheiate si neplatite de o anumita valoare. Am fost la politie pentru a depune plangere, insa intrebarea mea este ce fel de plangere se face in acest caz, exista vreun model , cum trebuie formulata si unde trebuie depusa.
Lucrez intr-o firma de Brokeraj ( asigurari) si am avut un colaborator persoana juridica care a avut cu noi contract de mandat comercial. Acest colaborator a disparut avand insa polite incheiate si neplatite de o anumita valoare. Am fost la politie pentru a depune plangere, insa intrebarea mea este ce fel de plangere se face in acest caz, exista vreun model , cum trebuie formulata si unde trebuie depusa.
Trebuie sa obtin acele adeverinte chiar daca am o copie a cartii de munca?
Va rog sa ma indrumati intr-o problema. Eu mi-am incheiat activitatea la ultimul loc de munca in luna martie2010 . La ITM mi se spune ca , cartea de munca mi-a fost retrasa in luna iulie 2009, iar contabila spune ca nu stie de cartea de munca , ca nu-si aduce aminte ce s-a intamplat dar nu este nici la ea nici in actele firmei, iar la mine nu este. Ce pot face in acest caz si unde sa ma adresez. Am o copie a cartii de munca dar nu este legalizata.