avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Activitate mari0779

Activitate mari0779

Credeti ca se poate rezilia unilateral abonamentul cu o firma cablu tv in cazul in care de aprox o luna 6 dintre canale functioneaza numai 4 ore din 24 (intre 01 si 05 AM) fara a fi informat despre acest lucru in prealabil? Cei de la relatii cu clientii spun ca nu pot rezilia contractul pentru ca mai am un an si jumatate pana expira dar nici nu vor sa imi scoata din grila de programe ce 6 canale si sa imi faca reducere la abonament.
Multumesc!

[Editat - 2.11. Identificarea unor persoane, fie fizice sau juridice, in mesajele postate sau in titlul topicului, nu este de dorit. Nu uita ca pe forum se discuta probleme juridice, iar nu implicarea lui X sau lui Z in ele. Multumesc pentru intelegere]
Răspuns la discuția acident circulatie
multumesc pentru incurajari, chiar am nevoie
Răspuns la discuția acident circulatie
Multumesc mult domnule Zaharia. Cetatenii respectivi sunt de etnie roma si va dati seama ca presiunile deja au inceput. Eu chiar am vrut sa le dau 100 lei asa din solidaritate (ca i-am vazut amarati si mi-a parut rau de copil) si m-au refuzat ca ei vor 1000 -1500 lei.
buna ziua. in urma cu cateva zile in timp ce ma deplasam prin localitate cu masina, la o distanta de 5-6 m, de dupa o masina mi-a sarit in fata un copil. am tras brusc de volan si am franat intrand cu toata masina pe banda opusa. copilul a continuat sa fuga si s-a lovit de aripa stanga fata a masinii care se oprise (aveam sub 40 km /h). a cazut un fund dupa care s-a ridicat si a fugit inapoi pe trotuar, am coborat, am luat copilul impreuna cu tatal sau si l-am dus la spital unde dupa investigatii si radiografii(a stat in spital doua zile) s-a constatat ca nu are absolut nimic.a urmat procedura cu politia unde am fost la declaratii impreuna cu o persoana care a vazut totul.
intrebarea mea este daca parintii copilului pot sa-mi ceara bani si ce mi se mai poate intampla (politisti mi-au spus verbal ca sunt nevinovat si nu mi-au dat nici macar amenda).