avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Activitate lavinia_lixandru

Activitate lavinia_lixandru

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: din 2008 m-am mutat cu domiciliul intr-o alta localitate din acelasi judet. In perioada 2008-2016 am achitat impozit auto la Primaria unde am avut domiciliul initial (acest domiciliu este tot pe numele meu in continuare), conform declaratiilor de impunere pe care le primeam. In ianuarie 2017 au "descoperit" cei de la Primarie ca nu am masina mutata pe domicililu unde stau acum si mi-au mutat dosarul la Primaria actuala. Mi-au compensat impozitul auto platit in perioada 2011-2016 cu impozitul pe cladire din 2017.
Prin aceasta compensare eu acum cica figurez cu impozitul auto neplatit in aceasta perioada si mi-au perceput penalitati si majorari de intarziere. Ei au compensat in luna ianuarie a acestui an impozitul anterior, platit de mine la timp, cu impozitul curent (impozitul pe cladire din 2017). Inteleg sa "replatesc" acest impozit compensat, dar nu inteleg de ce imi percep majorari si penalitati.

Va multumesc foarte mult pentru ajutor.
Domnul Gabi Mocanu a spus, citez: "Daca acest echipament de lucru este personalizat atunci se suporta integral de catre angajator". Puteti sa-mi dati un act normativ unde gasesc acest lucru, va rog.

Multumesc foarte mult pentru ajutor.