avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate costeana2008

Activitate costeana2008

buna ziua .bunica mea a decedat acum 6 luni. dupa moartea ei ,tatal meu a aflat ca a lasat jumatate din avere unei nepoate.tatal tatalui meu este decedat de 29ani.tatal meu nu a stiut nimic din ce a facut mama lui.a aflat totul dupa decesul mamei lui ,cand a venit nepata sa ii spuna ca ea a fost la un notar si a facut act de vanzare-cumparare cu bunica mea pe cand traia aceasta.aceasta nepoata nu vrea sa arate actul spunand ca este trimis la judecatorie in conditiile in care nu a dat-o nimeni in judecata.eu stiam ca bunica mea nu avea cum sa ii faca un act de vanzare-cumparare fara semnatura copiilor ei.am uitat sa specific ca tatal meu mai are inca doi frati.unul dintre frati a spus ca el a stat de martor fara sa avertizeze pe nimeni de intentiile bunicii.e oare adevarat? se pot face lucruri asa urate in romania de azi?va multumesc.
Răspuns la discuția intrarea in tara a unui minor
va multumesc penru raspunsul acordat.eu am sunat si la consaulatul de la milano iar cei de acolo mi-au spus ca nu o sa aibe probleme la vama decat la intoarcere din romania.am sa incerc sa sun si la politia de frontiera sa fiu mai sigura.
buna ziua.va scriu din italia.am o fetita de 6 ani si as vrea pe timpul vacantei sa o trimit in romania.problema este ca eu si sotul lucram si nu o putem duce niciunul din noi.sora mea care este la milano s-a oferit sa o duca ea.eu as dori sa aflu daca eu si sotul meu trebuie sa ii facem imputernicire surorii mele.ea are 32ani.fetita mea are pasaport individual.o sa aiba probleme lla vama fara imputernicire?inapoi in italia o aducem noi pe fetita in august cand avem concedii si mergem in romania.deci la intoarcere nu este nici o problema.va multumesc.