avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate papusa

Activitate papusa

Doresc sa angajez un avocat pt schimbare acte fundatie. Ma puteti contacta la 0722308195 sau seara 3306921. Va multumesc.
Bussinessman, nu intotdeauna cine se aseamana se aduna. Si nici nu poti face orice facultate numai daca ai bani. Nu mai generaliza si nici nu fii asa dur. Eu am cerut sfaturi, nu judecata! Le multumesc frumos celor care au incercat. Intre timp am vazut-o, am depus cerere la circa si a fost aprobata.Se pare ca sapt asta o s-o elibereze, procurorul a cerut asta. Multumesc inca o data!
Nu am incercat sa-mi bat joc de nimeni, mai ales ca sunt f ingrijorata de ce i se intampla fetei asteia. A fost retinuta pt complicitate. Pe dosarul ei scrie "ascundere de informatii". Avocatul care s-a prezentat la recurs din partea ei a observat aceeasi chestie, ca nu exista ascundere de informatii, insa se pare ca dupa judecatorii bucuresteni, exista. #-o
Ea a colaborat cu politia si cred ca mai ales acum - fiind inchisa de doua saptamani (o persoana care n-a fost la politie decat sa-si ridice BI ul, iti dai seama ca e disperata), a fost "cercetata" amanuntit.
Ce se poate face? Eu as vrea sa merg sa o vad, insa nu stiu prea bine procedurile. Am inteles ca e nevoie de acordul procurorului care instrumenteaza cazul? Nu fac parte din familie si nu vreau sa-i ocup numai eu vizitele, insa e singura si speriata si ma gandesc ca i-ar prinde bine.
Multumesc de raspuns.
Speta : intr0un dosar au fost arestate 6 persoane, majoritatea recidivisti, condamnati pt furt calificat. A fost arestata si o prietena de-a mea, pt ca traia cu unul dintre ei. I s-a emis mandat de arestare pe 29 zile pt "ascundere de informatii". Recursul impotriva mandatului a fost respins pe motiv ca nu era fondat. Probele la dosar sunt putine si neconcludente. Ce se poate face? Fata a fost implicata prosteste in caz, ea este de familie buna, este studenta, are o situatie materiala bunicica. Se pare ca prin retinerea ei se urmareste ca prietenul ei sa recunoasca anumite fapte. Pt ceilalti exista probe la dosar suficiente pt o condamnare, insa pt ea nu sunt. Se poate face ceva sa fie cercetata in libertate?
Speta : intr0un dosar au fost arestate 6 persoane, majoritatea recidivisti, condamnati pt furt calificat. A fost arestata si o prietena de-a mea, pt ca traia cu unul dintre ei. I s-a emis mandat de arestare pe 29 zile pt "ascundere de informatii". Recursul impotriva mandatului a fost respins pe motiv ca nu era fondat. Probele la dosar sunt putine si neconcludente. Ce se poate face? Fata a fost implicata prosteste in caz, ea este de familie buna, este studenta, are o situatie materiala bunicica. Se pare ca prin retinerea ei se urmareste ca prietenul ei sa recunoasca anumite fapte. Pt ceilalti exista probe la dosar suficiente pt o condamnare, insa pt ea nu sunt. Se poate face ceva sa fie cercetata in libertate?
Răspuns la discuția Cum cumpar de la AFI
George, incearca sa iei o adeverinta de la asociatia de locatari in care sa scrie cine locuieste in apartament de 1 an, sa zicem. Titularul, adica mama ta, ar trebui sa depuna o cerere prin care il poate scote pe fratele tau din contract. O sa intreb pe cineva mai avizat, caci cunosc pe cineva care lucreaza acolo si revin cu info.
Nu stiu daca aici tre sa pun mesajul. Ce acte trebuie depuse la schimbarea statutului unei Fundatii in afara de Actul aditional si procesul verbal al adunarii generale? Am auzit ca iti trebuie si multe alte acte, inclusiv o noua versiune a statutului si actului constitutiv. Asa e?
Please help!