avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Activitate 22alex

Activitate 22alex

Imi poate spune cineva care este onorariul unui avocat intr-un proces penal? Aproximativ.
Daca intru in ccc si dupa doua luni ma hotarasc sa ma intorc la servici pot beneficia de stimulent?
Daca in ultimii 5 ani am avut 2 ani venit si acum nu am nici un venit nu mai pot deveni coasigurat?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Sunt obligata sa stau in preaviz daca mi-am dat demisia cand firma este in insolventa?
Ce acte sunt necesare pentru a deveni coasigurat?
Daca o persoana este angajata cu contract de mandat in cadrul unei asociatii de proprietari ce contributii trebuie platite la stat?
Pot deveni coasigurat al sotului daca el este angajat cu contract de munca de 4 ore/zi?
Si daca comitetul executiv,reprezentat de presedinte, angajeaza un alt administrator, nu are nevoie si de acordul adunarii generale?
Cum trebuie sa se adreseze presedintelui? Trebuie sa faca o cerere sau este de ajuns doar o informare verbala?
In cazul unor alegeri pt schimbarea administratorului unei asociatii de proprietari, cei care vor sa candideze au obligatia sa isi depuna candidatura la presedintele de bloc?