avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1108 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters153270

Activitate ContSters153270


Am lucrat la o firma cam o luna si jumatate cu un contract pe o luna pe care nu l-am semnat eu , ci altcineva.Dupa o luna nu am avut nicio discutie despre prelungire si doream sa plec deoarece nu se dadeau banii la timp si alte probleme.Mi s-a zis ca "nu se stie cand se dau banii" si am luat din casierie 500 lei si am plecat.Acum sunt amenintata cu desfacere disciplinara si politie, plangere penala etc.Mentionez ca am trimis suma integral inapoi prin posta impreuna cu demisia cu confirmare de primire.Ce urmeaza sa se intample mai departe?


Am lucrat la o firma cam o luna si jumatate cu un contract pe o luna pe care nu l-am semnat eu , ci altcineva.Dupa o luna nu am avut nicio discutie despre prelungire si doream sa plec deoarece nu se dadeau banii la timp si alte probleme.Mi s-a zis ca "nu se stie cand se dau banii" si am luat din casierie 500 lei si am plecat.Acum sunt amenintata cu desfacere disciplinara si politie, plangere penala etc.Mentionez ca am trimis suma integral inapoi prin posta impreuna cu demisia cu confirmare de primire.Ce urmeaza sa se intample mai departe?:sorry: