avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta11

Activitate nicoleta11

Problema e cea veche ,fostul sot a iesit din inchisoare si refuza sa si ridice sulta de la executor.Intrabarea este daca il pot constrange sau i se poate da termen sa isi ridice bani. Prin partaj a obtinut o suma de bani (jumatate din apartament) si o parte din mobila .Cum se procedeza in aceasta situatie?el considera ca daca nu si ridica sulta are dreptul sa locuiasca in continuare in apartament.Cum ii pot face evacuarea?Cand i am platit sulta executorul nu ia dat nici un tremen sa-si ridice sulta si mobila.Acum trebuie sa mai fac demersuri la triunal?
Va rog ajutati-ma.
Va multumesc.
Va scriu din nou si va anunt ca i am platit sulta
datorata fostului sot care este acum in inchisoare dar problema este alta.El are aceasi adresa in buletin si sectoristul mi a spus ca nimeni nu il poate impiedica sa vina la adresa din buletin daca nu i este facuta evacuarea,precizez ca este un om foarte violent si nu vreau sa risc sa ma trezesc cu el in casa.
Am fost la tribunal iar de acolo mi au spus ca nu i poate face evacuarea pentru ca el nu este acasa dar nici nu pot astepta sa vina.
Nu inteleg de ce daca i sa platit sulta si nu mai are dreptul la apartament de ce nu se radiaza si adresa din buletin ?Cum pot sal impiedic sa intre in imobil?
De ce ar mai avea dreptul sa intre in imobil daca i sa platit sulta si ce pot sa fac?
Daca vinzi un apartament noul proprietar trebuie sa ti faca evacuarea?,din moment ce tu ai aceasi adresa pe buletin.
Astept raspuns.
Va multumesc.
daca au trecut 12 ani de la divort si apartamentul a ramas la mine cu conditia sa i platesc sulta 50 mil pe vremea aia..el in acest timp el nevrand sa -i platesc sulta adand in vedere prescriptia de 3 ani .cum as putea rezolva aceasta problema pt a vreau sa fac cartea funciara si nu vreau sa apara cu sulta