avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate buradaflorin

Activitate buradaflorin

salut,
unde locuiesti mai exact?
ai parcari gratuite sau zona verde/albastra
dupa ce te-ai dus la politie ti-ai luat masina cu toate actele sau ti-au retinut ceva?
Scuze pt toate intrebarile astea dar am si eu o masina in ro si nu prea as renunta la ea si as aduce-o aici....( sunt in madrid--cuatro caminos )
adresa mea de mail e pitonsharp@yahoo.co.uk in caz ca vrei sa vorbim una-alta

mersi
e problema grava daca nu am masina pe numele meu? am contract vanzare-cumparare si o foaie de la fisc parca,cu 2 timbre (asta mi-a dat-o vanzatorul precum nu are datorii,amenzi sau ceva de genul asta)
persoana care mi-a vandut-o nu are nici o hartie care sa demonstreze ceva,nici macar ca i-am lasato amanet.
contractul meu nu demonstreaza ca e a mea? trebuie si numele pe cartea masinii?
vreau o posibilitate legala daca se poate,de exemplu plangerea penala.
spuneti-mi pasii care trebuiesc facuti daca se poate
multumesc
am aflat ca a vandut-o de la fratele lui, a vandut-o unor tigani si tind sa cred ca se poate sa o fi vandut fara contract.
asta nu inseamna inselaciune pentru tiganii aia?
pentru mine cred ca ar fi abuz de incredere si inca ceva.
Pot 100% sa recuperez automobilul?
daca da va rog mult sa-mi spuneti pasii mai exact.
multumesc
Buna ziua,
Am cumparat un automobil in decembrie 2008, l-am lasat unei persoane cu tot cu acte si chei pentru 500 euro (automobilul valora 6000) ,la o luna dupa aceea ne-am inteles sa-mi dea cate 500 pe luna pana la 6000 si ii fac contract vanzare-cumparare pe masina.
acea persoana mi-a mai dat cateva sute si a vandut-o (nu stiu cum ,ca nu avea nici un act doveditor ca ar fi a lui)
nu este numele meu pe cartea automobilului,am decat contractul de vanzare-cumparare cu proprietarul anterior care este trecut si pe carte.
acum ma tot minte de 8-9 luni ca imi da restul de bani si dupa cum vad nu o sa o faca niciodata.
stiu ca automobilul este in valcea ,nimic mai mult.
pot declara automobilul furat sau ceva de genul asta?
ce pot face sa recuperez banii?
va multumesc pentru ajutor,
sa inteleg ca nu au cum se lega de rudele de gradul 1 sau ceva de genul asta.
sunt singura persoana cu care pot discuta problema?
Buna Ziua,
am facut un imprumut de 65milioane acum 4 ani pentru cineva, acea persoana nu a mai platit de ceva timp,nu stiu exact de cand!
Imi tot veneau acasa amenintari de la o firma de recuperari pana saptamana trecuta cand mi-a venit una cum ca in 5 zile mi se va pune sechestru pe apartamentpentru 22milioane care ar mai fi ramas de plata.
Intrebarea mea e daca se poate face asa ceva cat timp nu am nimic pe numele meu, apartamentul e pe numele mamei mele.
Si daca puteti sa-mi spuneti si masurile care vor fi luate
Multumesc