avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate Adi.2010

Activitate Adi.2010

Am trimis un mesaj persoanei respective in care i-am explicat frumoas ca o parte din articolele de pe acel site, imi apartin. Acum astept raspunsul de la persoana respectiva.
Am avut un site ce avea domeniul .com, de exemplu: x.com. Domeniul .com se achizitioneaza cu plata anuala. Din 2015 nu am mai prelungit acel domeniu pentru site. Domeniul putea fi achizitionat de catre oricine. Dar problema este ca persoana care a inregistrat domeniul dupa ce imi expirase, a preluat si articolele pe care le scrisesem din 2010 pana 2015, sunt mii de articole, ce le foloseste sub semnatura lui. Cred ca este incalcarea dreptului de autor. Cum ar trebui sa procedez? Vreau sa imi recuperez articolele.
Este scutit de taxa de timbru ?
Potrivit acestei ordonante salariu mi-a fost diminuat cu 200 lei, reprezentand un spor de 10% si sambete si duminici neplatite. Astfel s-a incalcat contracul colectiv de munca. Daca ma adresez instantei printr-un proces, va intra la conflicte de munca ? Lucrez in cadrul Directiei de protectie a copilului pe un post de ingrijior curatenie din Dolj.
Va multumesc anticipat!