avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Activitate popdan

Activitate popdan

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Factura a fost pe firma dvs., așa că TVA-ul aferent l-ați dedus. Normal că asiguratorul nu va plăti TVA. Dvs. ati dedus TVA, plătiți TVA deci rezultatul este zero.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ieri, niște 'activiști' de mediu au vandalizat piramida de sticlă de la Luvru. Nu au fost căutați în poșetă, păreau inofensivi...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu aveti dreptate. Apometrul de bransament inregistreaza toata apa consumata in bloc. Nu are NICIO LEGATURA cu apa celor care stropesc gradinile. 140 mc pot proveni din citirir sub valoarea reala date de proprietarii apartamentelor. In 2-3 luni, se aduna fara nicio prblema 140 mc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate sunt demodat, dar am auzit de teroristi/teroriste. Nu mai vorbesc de educatie...sunt obiecte care nu se vad la scanner! ...hai să ne dăm discreți- iar in aeroporturi, cu scannere cu tot, se face si control corporal. Dar poate nu ati zburat cu avionul?
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce Dumnezeu sa ai in geantă/poseta sa nu vrei sa o deschizi? este un caraghioslac al cuiva care vrea sa para interesant!
2 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Câtă nesimțire la acei copii care își permit să bea apă în timpul orelor.ESTE LIMPEDE că profesoara a cedat nervos la obraznicia acestyora iar cel care a suportat asta a fost civilizatul dvs. fiu! Ne mai plangem de nivelul educatiei in scoli, cand elevii nu au cei 7 ani de acasă!
Documentele contabile arhivate anterior aparitiei legii 36/2023 ce reguli respecta? Cele anterioare legii sau conform acestei legi?
Nu-mi vine sa cred ca cineva isi inchipuie ca o capra poate produce 6-6.5 l lapte pe zi! (Cât 4 vaci de CAP!)
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Copil lipsit de bun simț elememtar! La tine sunt vinovați și părinții care te-au crescut așa!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Chiar asa sa fie? O chitanta se pastreaza in perioada pana cand se prescrie suma datorata! La amenzi perioada este de 5 ani.Asa ca... ametitii de la stat ar trebui sa plateasca asa ceva!