avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate alei_alei

Activitate alei_alei

Răspuns la discuția fiscal - inscriere masina
masina a fost adusa din germania de cetateanul din Baia Mare,a scos el un rand de numere ca sa putem veni cu ea la Ploiesti.celelalte doua randuri de numere le-am scos noi de aici din Ploiesti.iar acum nu o putem inscrie ca ne trebuie fiscalu de la el
buna ziua,anul trecut pe 25 Noiembrie am cumparat un autoturism de la un cetatean din Baia Mare,ca sa venim cu ea in Ploiesti a trebuit sa scoata primul rand de numere rosii,apoi am facut contractul de vanzare cumparare ,noi vrem sa inscriem masina pe numele nostru si nu putem din cauza ,ca nu ne trimite fiscalu ,deoarece el nu a inscriso la fisc,ce solutie avem sa putem inscrie masina ,mentionez ca i-am facut si RAR SI am platit si taxa de inmatriculare ,nu putem merge mai departe cu actele datorita fiscalului care nu ni-l trimite
Răspuns la discuția Pensie anticipata
imi cer scuze am omis sa precizez ca nu mai lucreaza ,a fost dat in somaj ,si cu tot cu grupa are 43 ani de vechime
tatal meu este nascut pe 25 03 1956,are 35 de ani de vechime din care 15 ani la grupa 1pina in 2001 cand s-a suspendat vechimea as dori sa stiu daca rste vreo posibilitate de a iesi la pensie anticipata anul acesta.va multumesc