avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... fiscal - inscriere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

fiscal - inscriere masina

buna ziua,anul trecut pe 25 Noiembrie am cumparat un autoturism de la un cetatean din Baia Mare,ca sa venim cu ea in Ploiesti a trebuit sa scoata primul rand de numere rosii,apoi am facut contractul de vanzare cumparare ,noi vrem sa inscriem masina pe numele nostru si nu putem din cauza ,ca nu ne trimite fiscalu ,deoarece el nu a inscriso la fisc,ce solutie avem sa putem inscrie masina ,mentionez ca i-am facut si RAR SI am platit si taxa de inmatriculare ,nu putem merge mai departe cu actele datorita fiscalului care nu ni-l trimite
Cel mai recent răspuns: alei_alei , utilizator 15:54, 2 Februarie 2013
Pai de ce numere rosii, masina nu era inmatriculata pe Romania, !?
Pe cartea de identitate a masinii care e ultimul proprietar,daca nu e el trebuie luata legatura cu ultimul proprietar de pe carte.
Daca ultimul de pe carte a radiat o fiscal si cel care ti a vandut o nu a inscris o la primarie ,il cauti tot pe cel de pe carte. Oricum fara viza primariei nu o poti inscrie ,dar de ce te ai grabit !trebuia sa mergi cu numerele celui de la Baia MARE
IAr daca e adusa din afara masina nu ti trebuie fiscal
Ultima modificare: Vineri, 1 Februarie 2013
katap, utilizator
masina a fost adusa din germania de cetateanul din Baia Mare,a scos el un rand de numere ca sa putem veni cu ea la Ploiesti.celelalte doua randuri de numere le-am scos noi de aici din Ploiesti.iar acum nu o putem inscrie ca ne trebuie fiscalu de la el

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat fiscal-problema inmatriculare justinn justinn Buna seara, va prezint o problema (destul de neplacuta) la care, sper din tot sufletul sa-mi dati o rezolvare: La data de 6.12.2013 am cumparat un autoturism ... (vezi toată discuția)
Masina neinmatriculata div26m div26m buna ziua , am luat o masina Renault traffic de la un roman care a luato la randul lui din olanda am numere rosii ,vreau sa stiu cum e procedura sa nu mai ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism ovidiuracing ovidiuracing buna seara,am achizitionat o masina care a fost adusa in tara acum 5 ani,are carte de romania,a avut mai multi cumparatori,iar ultimul rand de numere rosii a ... (vezi toată discuția)