avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare autoturism

buna seara,am achizitionat o masina care a fost adusa in tara acum 5 ani,are carte de romania,a avut mai multi cumparatori,iar ultimul rand de numere rosii a expirat pe 1 martie 2013.eu am cumparat-o de la un samsar si nu am nici un fiscal. ce pot face in situatia de fata? de la cine trebuie sa iau fiscal?va multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Martie 2013
ovidiuracing, utilizator
Cel mai recent răspuns: ovidiuracing , utilizator 20:40, 2 Aprilie 2013
Pentru finalizare inmatriculare auto,este necesar sa contactati ultimul proprietar din cartea de identitate
precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.
ovidiuracing a scris:

precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.


ovidiuracing a scris:

ovidiuracing a scris:

precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.





Ultima modificare: Miercuri, 20 Martie 2013
ovidiuracing, utilizator
ma poate ajuta cineva cu un sfat? multumesc.

Alte discuții în legătură

Acte auto masina import germania SANTIER SANTIER Buna ziua! Doresc sa cumpar un auto din Germania, insa care e adus in Romania (pe platforma sau pe roti). Ma intereseaza ce acte trebuie sa imi dea ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto oct 2017 sicabboy1 sicabboy1 Doresc sa cumpar un autovehicul de la o firma. Autovehiculul a fost adus din Germania si i s-a scos primul set de numere rosii in judetul TM. Este adevarat ca ... (vezi toată discuția)
Legal, pot solicita emiterea unor numere rosii noi? marixmx marixmx am cumparat o masina de la o pers. din oradea ,masina fiind adusa din belgia pe o firma din romania,firma a vandut-o unei pers fizice,iar pers respectiva ... (vezi toată discuția)