Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare autoturism

buna seara,am achizitionat o masina care a fost adusa in tara acum 5 ani,are carte de romania,a avut mai multi cumparatori,iar ultimul rand de numere rosii a expirat pe 1 martie 2013.eu am cumparat-o de la un samsar si nu am nici un fiscal. ce pot face in situatia de fata? de la cine trebuie sa iau fiscal?va multumesc.
ovidiuracing, utilizator
Pentru finalizare inmatriculare auto,este necesar sa contactati ultimul proprietar din cartea de identitate
precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.
ovidiuracing a scris:

precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.

ovidiuracing a scris:

precizez ca in cartea de romania nu este trecut nici un proprietar,doar in brieful mare este trecut cel care a adus masina din germania.multumesc.

ovidiuracing, utilizator
ma poate ajuta cineva cu un sfat? multumesc.