avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Activitate marius29_86@yahoo.com

Activitate marius29_86@yahoo.com

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Cursurile o sa inceapa de pe 14? Stiti ceva?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
DahliaNoir a scris:

De la cine trebuie sa fie cele 2 recomandari de buna reputatie?


De la profesori pe care i-ai avut la facultate, de la locul de munca (daca ai avut unul).
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Eu am fost sunat. Mi-au ceru 2 recomandari de buna reputatie. Vin astazi sa le depun.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Cum arata recomandarea pentru buna reputatie? Ce continut trebuie sa aiba?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Eu nu am fost contactat inca, dar am auzit ca in anii precedenti au cerut ceva de la IPJ si recomandari de la ultimul loc de munca/facultate.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Stiti cumva in ce consta "verificarea bunei reputatii"? Ce acte trebuie prezentate? Am auzit ca trebuie luat ceva de la IPJ...
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Salut!

Daca nu e cu suparare, as vrea sa stiu si eu cateva detalii (sau impresii ale tele) despre functia de grefier. E dificil? E obositor? La ce instanta e mai bine sa intri? Orice...
Art. 147 CPP spune ca instanta de judecata poate dispune arestarea preventiva a invinuitului doar in cazurile si in conditiile prevazute de art. 146 CPP (care se refera la arestarea preventiva a invinuitului in cursul urmaririi penale). Autoarea Adi-Oroveanu Hantiu spune ca arestarea preventiva a invinuitului in cursul judecatii se poate dispune doar pentru infractiunile comise in fata completului de judecata si atunci cand se extinde procesul penal cu privire la alte persoane. Ce sa inteleg?
Răspuns la discuția Indemnizatie de somaj
Multumesc!
Buna ziua!

Am si eu o intrebare: Arestarea preventiva a invinuitului de catre instanta de judecata se face doar la propunerea motivata a procurorului, nu si din oficiu, nu-i asa?

Va multumesc!