avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 994 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters155868

Activitate ContSters155868

Răspuns la discuția Declarare nou nascut
Va multumesc din suflet pentru raspunsurile date!
Răspuns la discuția Declarare nou nascut
El este tatal copilului dar nu vreau sa aibe vreo legatura cu mine sau cu copilul. M-a dat afara din casa gravida si batuta. Nu il vreau in viata noastra. Eu vreau doar sa stiu cum imi pot declara copilul fara actele necesare, caci au ramas la el, si fara sa il implic pe el.
Răspuns la discuția Declarare nou nascut
Dar eu nu am certificatul de casatorie si CI lui ca sa imi declar copilul, si el nu vrea sa auda de asa ceva. Cum procedez?
Sunt insarcinata si mai am o luna pana nasc si sunt casatorita dar nu vreau ca pe certificatul de nastere sa fie trecut numele sotului, desi el e tatal. Dar m-a dat afara din casa de la 4 luni si batuta si nu mai vreau sa am o legatura cu el. Nici el nu vrea sa stie de copil si nu vrea sa fie trecut ca tata. Divortul nu se pronunta pana cand nasc, ca sa am o hot definitiva.Spuneti-mi ce sa fac sa nu apara numele lui nicaieri!
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Dar din Bucuresti este cineva care va da examenul la SNG?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
Buna! Si eu, daca se poate, as dori legile..... Va multumesc si sa aveti spor la invatat!
olliulia@yahoo.com
Răspuns la discuția SNG 2011
Cred ca trebuie sa fie un CV complet, "cel normal", european.
Răspuns la discuția SNG 2011
Buna si bine v-am gasit. Si eu vreau sa incerc examenul la SNG. Multa bafta si sa aveti spor la invatat.
P.S.: Ptr. monia 1977: stiu cum e, la mine e aceeasi situatie#-o
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Felicitarile mele MayeMaye! Sincer te admir ca ai reusit sa inveti cu nr articolului. O sa iti foloseasca mult in viitor. Bravo! Spre rusinea mea, ca eu nu reusesc asta......:">
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Ema-denisa: sa iti traiasca ingerasii, si sa-ti poarte noroc......... Eu am dat examenul asta acum cativa ani cand si al meu baiat era mic, am picat cu brio la diferenta de cateva sutimi; asa ca iti doresc multa putere de munca si mult noroc!:)