avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate teodanny

Activitate teodanny

Răspuns la discuția Poligraf----
catalin2832 a scris:

Testul poligraf nu are o valoare probatorie. Rezultatele testului ajuta organul judiciar sa-si formeze o parere. Faptul ca dvs refuzati testul nu face decat sa va incrimineze.

intrdevar.., Sincer imi este teama de intrebarile capcana . SUNT nevinovat credema de aia repet : Imi este necesar un aparator? el poate vedea "dosarul"?.
daca testul imi va iesi pozitv oare se va deschide dosar de urmarire .
Multumesc.

Discuție Poligraf----
In urma cu 2 saptamani in cadrul unitati care lucram s-a produs infractiunea de furt calificat (noaptea,probabil 2-3 pesoane..etc) Am fost invitat telefonic la sectia de politie si am dat o declaratie in acest sens,find de acord si cu testul poligraf.
Va fi necesara asistarea unui avocat ? am dreptul refuzari acestui test dupa ce am aprobat in scris ca sunt deacord?
Multumesc
Răspuns la discuția daca..........
multumesc de sfat.
Răspuns la discuția daca..........
luckystar a scris:

cu privire la toate aspectele, va hotari instanta, la finalul procesului, prin sentinta.

aceste aspecte sunt in dosare separate!
Discuție daca..........
in urma cu 3 luni am decis sa ma separ de sotie in urma unor neintelegeri...aparute pe tot parcursul casniciei..(in urma acestuia rezultand un copil minor.)
Ea a intentat proces de divort,cerere de obligare a judecatoriei sa stabileasca un procent din veniturile obtinute de mine prt intretinerea minorului si acum mai nou o sesizare catre autoritatea tutelara privind custodia minorului.
Este posibil totusi pana la inceperea procesului toate astea?
sau daca se poate sesiza autoritatea tutelara innainte de inceperea divortului?