avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Activitate mariana pop

Activitate mariana pop

am cumparat o masina in 2014 pt caqre in decurs de 3 ani s-au scos 3 nr rosii iar acum intentionez sa o inmatriculez definitiv.
intrebare; incepand cu ce data trebuie sa achit impozit? sau pe ce perioada ?
BUNA ZIUA
se poate recupera TVA de catre o persoana din Romania care a cumparat produse din UE dar care nu obtine venituri declarate in ROMANIA?
Răspuns la discuția Parasirea locului accidentului
MULTUMESC
va multumesc ! pe talon nu este scris nimic pt ca inca nu este intocmit cvc
am primit 4 puncte penalizare.
va multumesc
pe dovada scrie doar ca'' a circulat cu auto ... fara a fi transcris in termenul prevazut de lege '' . valbila 15 zile

a fost retinut TALONUL


cum pot sa sterg un mesaj publicat?
buna seara
in cazul parasirii locului acidentului in cazul in care ne-am impacat cu victima , s-a emis certificat medico legal de 45 zile ingrijiri medicale , ce sanse sunt daca inculpatul are antecedente ?
multumesc
#-o
buna seara
mi-a fost retinut talonul pt o masina pe care am cumparat-o cu o ora in urma pt ca nu aveam cvc , acesta urmand sa se intocmeasca a doua zi la un birou autorizat.
am primit dovada pt 15 zile. cum pot sa obtin talonul?
Răspuns la discuția rejudecarea unei cauze
IN2003 a fost descis primul proces, in 2005 a fost data hotararea definitiva
in 2009 cu cateva zile inaite de expirarea interdictiei de vanzare de 10 ani, s-a pus pe rol din nou cauza prin care se solicita sa se constate nulitatea absoluta a contr v/c
O cauza (anulare contract de vanzare cumparare cu legea 112 ) a fost judecata in cele 3 instante si s-a dat aceias hotarare , daca s-a redeschis cauza si in prima instanta s-a dat din nou aceias sentinta, acum s-a declarat recurs.in cate instante se judeca?
MULTUMESC