Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Parasirea locului accidentului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Parasirea locului accidentului

buna seara
in cazul parasirii locului acidentului in cazul in care ne-am impacat cu victima , s-a emis certificat medico legal de 45 zile ingrijiri medicale , ce sanse sunt daca inculpatul are antecedente ?
multumesc
#-o
conform codului rutier. parasirea locului accidentului chiar daca sa ajuns la o intelegere intre parti fara anuntarea politiei si incuvintare lor se constituie infractiune la regimul circulatiei, si se intocmeste dosar penal in acest sens.
Depinde cum va aprecia organul judiciar in functie de apararile facute.
MULTUMESC