avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate traianistrate

Activitate traianistrate

ce inseamna in conceptia guvernului "schimbarea procedura de stabilire a valorii punctului de pensie"?

nu gasesec ordonanata pentru recalcularea pensiilor aprobata de guvern in ziua de 28 ian 2010
din masmedia nu mai inteleg nimic
de exemplu dac eu am trimis adeverintele pentru recalculare in luna decembrie 2010 si nu au reusit sa-mi recalculeze in raport cu venniturile mele ci au recalculat la salrariu mediu brut/net, asta inseaman ca acum trebuie sa astept recalcularea pana la 01.01.2012 ? cu regularizarea pentru tot anul 2011? Ce vina am avut yo ca nu au avut supertul logistic sa-mi recalculeze in termenul stabilit de ordinul MAI 191/2010?
astept o parere
va multumesc ff mult
vreau sa citesc legea pensiilor cu aplicare de la 01.01.2011 promulgata de presedinte
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
va rog sa-mi spunettui unde gasesc publicata legea pensiilor unitare adopatata de senat in ziua de 14.09.2010

Va multumesc
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
va ro sa-mi spuneti daca se poate de ce in perioada 1977-1990 cand am avut salarii nete , la procedeul de calcul al punctelor din acea perioada se impart venituril nete la salriul brut pe economie si nu la salraiul net?
Va multumesc
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
promptitudinea dumneavoastra in raspunsunsuri ma multumeste si ma determina sa tin legatura permanent cu acet site.
intrebari:
1)Am studiat Hotararea de Guvern nr 735/2010 un singur lucru nu-mi este calar- Care sunt elementele componente ale veniturilor care se vor trece in adeverinta emisa de unitate, stiind ca in sitemul de aprare nationela si ordine publica de-alungul timpului, elementele veniturilor de natura salariala sunt diferite de cele ale salariatilor din institutille publice
2) Daca premiile , recompensele, premiu anual(al 13-lea salariu) inainte de 01.04.2001 se iau in calcul la stabilirea veniturilor pentru stabilirea puncatajului.
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
am inyeles ca s-a aprobat o hotarare de guvern si cu recalcularea pensiilor militare, aveti cunva continutul acesteia?
multumesc
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
multumesc pentru raspuns si voi avea rabdarea necesra sa apara Hotararea de guv
Credeam ca poate a aparut ceva in prioect ca si ptet celelalte pensii speciale si yo nu eram informat
Răspuns la discuția recalculare pensii militare
multumesc pentru informatiile date dar nu se potrivesc pentru pensiile militare acestea sunt la art 1 lilt a si b din Legea 119/2010.
La intrebararea nr 2 daca aveti un raspuns as fi interest si totodata recunoascator