avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate dianaenache87

Activitate dianaenache87

Daca in iulie anul acesta am terminat facultatea si nu am gasit un loc de munca pot beneficia de somaj? precizez ca nu am depus vrun dosar pentru a ma inregistra undeva... multumesc frumos
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
pai procesul verbal a fost scris de unu dintre acei politisiti nu de ei.Si in plus ei nu au semnat nimic.Sotul meu a facut scandal la politie nu in bar,a facut la politie ca l-au luat degeaba!Acum astept sa vina de la schimbul 1 nu situ cum s-a descurcat la serviciu ca avea mainile rosii si numia semne aseara..abia putea sa le miste.Eu nu stiam ce trebuie sa fac ca am 23 de ani si nu am mai trecut prin asa ceva!Oricum astept sa vina de la munca si o sa va urmez sfaturile!

O zi placuta!:)
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
Va multumesc frumos....nu stiam ce trebuie sa facem...dar sunt chiar jalnici cei din politia comunitara din orasul nostru...ti se fura portofelul cu tot cu bani esti arestat si batut...cei de la politia comunitara au sunat pe alt politist care nu era la sectie sa vina sa ii bata X-( acel politist a venit i-a gasit in catuse si i-a batut....in plus le-a facut proces verbal pe care cei 2 nu l-au semnat...proces verbal pentru ce???
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
Va multumesc mult de tot!O zi placuta!:)
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
Va multumesc frumos si va doresc o dimineata placuta!Somn usor!
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
Au fost la o terasa cu inca 3baieti.Unu dintre ei a furat portofelul la prietenul sotului meu,iar patronul de la terasa a chemat politia comunitara ca nu au platit consumatia!Ei au incercat sa explice ca li s-a furat portofelul ,sa depuna plangere impotriva celui care l-a furat,dar cei de la politie i-au luat pe sus!La sectie mai interesant a fost faptul ca un om necunoscut a venit cu portofelul furat si gol la politie care a decalarat ca sta in blocul de vizavi si a vazut pe un baiat ca a aruncat acel portofel la tomberon....prea ciudat...un om la etajul 3 nu poate sa vada ce arunca altul nu putea sa vada ca e un portofel...ne gandim sa nu fie pus de politie sau chiar de baiatul care a fugit cu portofelul...pentru ca in portofel erau 13milioane....cred ca sunt mai multi implicati!
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
In afara de certificat , mai pot fi acuzati de altceva?au avut voie sa le puna catuse la maini daca cei 2 nu au lovit pe nimeni?se poate depune si o plangere la politie sau asta numai dupa ce se emite
Răspuns la discuția Ce putem face in acest caz?
Le-a dat drumul acum..sunt acasa dar sunt batuti!I-a tinut ceva in arest cateva ore bune si acolo i-a si batut!
Buan dimineata!Am si eu o problema delicata!!Sotul meu impreuna cu un prieten au fost luati de politia comunitara...La sectia de politie au fost arestati cu catuse la maini foarte strans incat ii dor mainile si au semne vizibile.Dupa ce au fost arestati cei din politie au chemat un alt politist comunitar de i-a bautut pe cei 2 sub arest.Unu a fost batut cu picioare in fata de i-au spart dintii din fata cand era in catuse iar lu pe celalat l-a batut de are semne pe corp...Va rog sa ma ajutati ca asa ceva nu se mai poate..in afara de plangerea care o pot face la politie ce as putea sa fac?VA multumesc mult de tot!