avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Activitate calin mari

Activitate calin mari

lucrez la un centru de recuperare a persoanelor cu handicap, condus de un sef de centru (director), in cadrul DGASPC-urilor de judet.
sunt asistent medical
de ceva timp incoace, seful de centru a inceput sa ne aduca injurii (ata mie, cat si colegilor mei): "prostilor,incompetentilor, javrelor, va dau afara pe toti, nebunilor, etc."
Atat eu, cat si colegii mei suntem, pe drept, nemultumiti de aceasta situatie, drept urmare, am vrea sa ripostam intr-un fel, sa ne aparam si sa nu mai fim calcati in picioare de seful de centru (care nu are nimic in comun cu medicina, si totusi ma acuza pe noi ca suntem incompetenti)
exista vreo lege care sa ne apere si noua drepturile, sa putem lucra in liniste?
Mentionez ca suntem bugetari si am beneficiat si noi de frumoasa reducere de 25% din salariu, de eliminarea unor bonusuri i pe deasupra, vine seful de centru si ne face ca la usa cortului, pe nedrept
cum se poate lucra intr-o asa tensiune si pe asa bani putini?
ce putem face astfel incat seful de centru sa inceteze cu injuriile?
la cine sau la ce trebuie sa apelam sa incheiem situatia pe cale amiabila, legala si fara urmari grave?
in 2004 m-am angajt ca asistent farmacie la un centru de recuperare a pers cu dizabilitati.tot de atunci mi s-a oprit din salariu o suma de bani pentru gestiunea pe care o detineam.
in octombrie 2009 am nascut si am ramas in concediu de crestere copil, cu contractul de munca suspendat pana in oct 2011 cand copilul implineste frumoasa varsta de 2 ani.
intrebare:
pot sa beneficiez de aceasta suma stransa in contul meu pentru gestiunea pe care o detineam, urmand ca atunci cand ma reintorc la serviciu sa mi se retina iar acesti bani?
sau macar pot ridica dobanda acestor bani?
ps
mentionez ca suma reprezinta cv a doua salarii, adica aproximativ 1900 lei.