Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii banii opriti pentru gestiune
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

banii opriti pentru gestiune

in 2004 m-am angajt ca asistent farmacie la un centru de recuperare a pers cu dizabilitati.tot de atunci mi s-a oprit din salariu o suma de bani pentru gestiunea pe care o detineam.
in octombrie 2009 am nascut si am ramas in concediu de crestere copil, cu contractul de munca suspendat pana in oct 2011 cand copilul implineste frumoasa varsta de 2 ani.
intrebare:
pot sa beneficiez de aceasta suma stransa in contul meu pentru gestiunea pe care o detineam, urmand ca atunci cand ma reintorc la serviciu sa mi se retina iar acesti bani?
sau macar pot ridica dobanda acestor bani?
ps
mentionez ca suma reprezinta cv a doua salarii, adica aproximativ 1900 lei.
Doar in conditiile in care gasiti intelegerea necesara la angajatorul dumneavoastra.