avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii banii opriti pentru gestiune
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

banii opriti pentru gestiune

in 2004 m-am angajt ca asistent farmacie la un centru de recuperare a pers cu dizabilitati.tot de atunci mi s-a oprit din salariu o suma de bani pentru gestiunea pe care o detineam.
in octombrie 2009 am nascut si am ramas in concediu de crestere copil, cu contractul de munca suspendat pana in oct 2011 cand copilul implineste frumoasa varsta de 2 ani.
intrebare:
pot sa beneficiez de aceasta suma stransa in contul meu pentru gestiunea pe care o detineam, urmand ca atunci cand ma reintorc la serviciu sa mi se retina iar acesti bani?
sau macar pot ridica dobanda acestor bani?
ps
mentionez ca suma reprezinta cv a doua salarii, adica aproximativ 1900 lei.
Cel mai recent răspuns: Mihail Hritcu , Consilier juridic 15:53, 13 Iulie 2010
Doar in conditiile in care gasiti intelegerea necesara la angajatorul dumneavoastra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot lucra fara sa se suspende indemnizatia crestere copil? Al3xxxa Al3xxxa Buna ziua! Sunt in CCC de 8 luni si acum vreau sa ma angajez.Specific faptul ca am terminat o postliceala (asistent medical de farmacie) si vreau sa profit de ... (vezi toată discuția)
Incalcare drepturi beneficiara la un centru maternal DrKWSTms DrKWSTms Buna ziua! Viitoarea sotie este beneficiara/locatara unui centru maternal din Targu Mures , a fost data in plasament printr-o hotarare judecatoreasca deoarece ... (vezi toată discuția)
Reincadrare munca dupa cic ancavasilache ancavasilache Buna, As avea si eu o nelamurire: In 1 oct 2011 urmeaza sa imi inceteze concediul pentru cresterea copilului care implineste 2 ani. Am fost in concediu pe ... (vezi toată discuția)