avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2225 soluții astăzi
Forum Activitate ralucutza mica

Activitate ralucutza mica

Discuție Poprire conturi
Buna ziua

in momentul in care ANAF-ul imi face poprire pe cont este normal sa-mi blocheze si cardurile de credit?
Discuție Leasing
Buna ziua

am o masina in leasing si sunt la jumatatea contractului. In cazul executarii silite se poate considera un bun de executat? Inca nu imi apartine, mai am de platit 2 ani!
Discuție popriri cont
Am o datorie ca persoana fizica (impozitul plus o suma mare de dobanzi si penalitati) pentru care am primit o somatie si instiintare de poprire cont.
In acelasi timp, figurez la administrator la o societate comerciala. Cum imi poate afecta datoria respectiva de pe PF si poprirea de cont colaborarea la SRL?
Se face o legatura intre cele 2 (PF si SRL)? Se face poprire si pe contl SRL pt datoria de pe PF?
Răspuns la discuția Poprire cont
Nu ma poate ajuta nimeni?
Răspuns la discuția Poprire cont
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Please...:(
Discuție Poprire cont
Am o datorie ca persoana fizica (impozitul plus o suma mare de dobanzi si penalitati) pentru care am primit o somatie si instiintare de poprire cont.
In acelasi timp, figurez la administrator la o societate comerciala. Cum imi poate afecta datoria respectiva de pe PF si poprirea de cont colaborarea la SRL?
Se face o legatura intre cele 2 (PF si SRL)? Se face poprire si pe contl SRL pt datoria de pe PF?