Forum Discuţii juridice Executare silită Leasing
Discuție deschisă în Executare silită

Leasing

Buna ziua

am o masina in leasing si sunt la jumatatea contractului. In cazul executarii silite se poate considera un bun de executat? Inca nu imi apartine, mai am de platit 2 ani!
nu, dvs sunteţi utilizatorul iar proprietarul maşinii este firma de leasing. Veţi deveni proprietarul maşinii odată cu plata ultimei rate si a transferului de proprietate de la firma de leasing către dvs. abia atunci veţi putea pierde maşina în urma unei executări silite.