Forum Discuţii juridice Executare silită intrebare executare auto leasing
Discuție deschisă în Executare silită

intrebare executare auto leasing

daca am luat o masina in lising pe firma,aceea firma aviind datorii momentan la administratia financiara iar masina urmiind sa fie platita integral in ciiteva luni se poate ca administratia financiara sa execute silit masina dupa ce intra in posesia firmei adica cu plata ultimei rate?
Pot fi supuse executarii silite orice bunuri din patrimoniul societatii.
In momentul in care terminati contractul de leasing(plata ultimei rate, a valorii reziduale, depinde ce contract aveti), opereaza transferul dreptului de proprietate de la finantator la utilizator. Asadar, masina intra in patrimoniul societatii dumneavoastra si poate fi executata silit de catre administratia financiara.