avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1534 soluții astăzi
Forum Activitate Olau88

Activitate Olau88

Răspuns la discuția inselaciunea pe internet
am si eu un caz asemanator, numai ca eu am fost mai "destept" si i-am trimis doua telefoane in speranta ca respectivul imi va trimite unul putin mai bun. Normal ca nu am mai primit nimic. ma sfatuiti sa fac si eu o plangere penala? nu am decat foaia pe care am primit-o de la firma de curierat in care scrie data, orasul si persoana care trebui sa ridice coletul. Am vreo sansa, sa imi recuperez telefoanele daca fac plangere penala sau nu? va multumesc.
Buna ziua. Ce as putea sa fac in cazul in care am discutat cu o persoana de pe internet, si am hotarat de comun acord sa facem schimb de telefoane prin curier. eu trebuia sa ii trimit doua telefoane mai slabute pe unul mai bune..mentionez ca telefoanele valorau in jur de 700 de lei. am hotarat sa le trimitem in aceeasi zi amandoi, urmand ca astazi sa le primim. eu l-am trimis...el sustine ca l-a trimis (acum nu mai raspunde la telefon), el l-a primit iar eu nu am primit nimic. Stiu ca l-am primit deoarece am sunat la firma de curierat. Stiu numele lui si orasul in care locuieste. ce as putea sa fac sa imi recuperez telefoanele?