avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate elena m ionescu

Activitate elena m ionescu

Răspuns la discuția Procedura falimentului
Multumesc pentru raspuns. Problema mea nu este valorificarea si daca isi pierd sau nu valoarea. Mai am dreptul sa cer rascumpararea daca sunt in faliment ? La o farmacie in cazul falimentului se pierde autorizatia, la fel si la o firma de taxiuri.
1. titlurile de stat (obligatiuni) isi pierd valoare daca societatea care le detine intra in faliment ?
2. terenul concesionat de la Primarie e considerat bun al firmei aflata in faliment ? se poate valorifica in procedura ?
Dupa votarea planului de reorganizare se pot cesiona parti sociale fara a se face modicicare de plan care sa fie supus judecatorului sindic ?
Multumesc pentru raspuns, ma bazez pe art. art 107(2) e din legea 85/2006 (aici sunt pe vechea lege)? puteti-ti sa imi indicati si altceva ce mi-ar fi de folos, sunt acuzata de rea intentie si risc o amenda ca nu am solicitat in scris ci doar verbal actele de la fostul lichidator :) multumecs mult !
Daca in procedura falimentului exista mai multi lichidatori judiciari, obligativitatea depunerii actelor financiar contabile catre ultimul lichidator revine fostului lichidator conform art 107(2) e din legea 85/2006 sau reprezentantului debitorului ?
As dori grilele de anul acesta (2013) la examenul de practicieni in insolventa. Adresa mea este ionescuralucutza@yahoo.com multumesc frumos!
Buna ziua. Am un copil nascut pe 23 dec 2010 si unul pe 07 oct 2012, beneficiez de stimulentul in valoare de 600 lei pentru perioada suprapunerii CCC ? se face dosar separat si ce acte imi trebuie ?Multumesc frumos !
Răspuns la discuția grile examen unpir cu raspunsuri
Aveti cumva grilele pentru examenul din toamna, puteți sa mi le trimiteti si mie pe adresa: ionescuralucutza@yahoo.com. Multumesc frumos !
Buna ziua ! Am si eu nevoie de grilele examenului din toamna pentru practicieni in insoventa. Emeilul meu este : ionescuralucutza@yahoo.com. Multumesc frumos !
Va rog sa ma ajutati cu grilele din 2011 si raspunsurile . Va multumesc frumos !