avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent crestere copil

Buna ziua. Am un copil nascut pe 23 dec 2010 si unul pe 07 oct 2012, beneficiez de stimulentul in valoare de 600 lei pentru perioada suprapunerii CCC ? se face dosar separat si ce acte imi trebuie ?Multumesc frumos !
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:05, 19 Decembrie 2012
1. Deoarece al doilea copil este nascut inainte de a se termina CCC1 veti intra in CCC2 imediat dupa ce se termina CCC1 (adica pe 24.12.2012).

2. - Pe perioada 07.10.2012 - 23.12.2012 veti primi, pe langa indemnizatia pentru CCC1, inca 600 lei lunar.
- Pentru asta va prezentati la Primarie (unde ati depus actele pentru CCC1) cu o copie dupa certificatul de nastere a celui de al doilea copil si solicitati plata celor 600 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc pentru al doilea copil corladi corladi Buna ziua, sunt in ccc 2 ani cu primul copil, acum sunt insarcinata cu al doilea, cand il voi naste, primul copil va avea varsta de 1 an 6 luni, daca deja stau ... (vezi toată discuția)
Concediul pentru cresterea celui de al doilea copilul Clauditza8686 Clauditza8686 Buna ziua! Am si eu o intrebare si va rog sa imi spuneti un raspuns ca sa stiu si eu. Eu sunt in concediu pentru cresterea copilului, am nascut primul copil ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie si cei 600 lei pentru suprapunere ccc mihaelarizea2005 mihaelarizea2005 BUNA ZIUA! Eu ma aflu in CCC pentru al doilea copil nascut pe 17 iunie 2011, iar primul copil l-am nascut pe 8 februarie 2010, de aici rezulta o suprapunere ... (vezi toată discuția)