Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent crestere copil

Buna ziua. Am un copil nascut pe 23 dec 2010 si unul pe 07 oct 2012, beneficiez de stimulentul in valoare de 600 lei pentru perioada suprapunerii CCC ? se face dosar separat si ce acte imi trebuie ?Multumesc frumos !
1. Deoarece al doilea copil este nascut inainte de a se termina CCC1 veti intra in CCC2 imediat dupa ce se termina CCC1 (adica pe 24.12.2012).

2. - Pe perioada 07.10.2012 - 23.12.2012 veti primi, pe langa indemnizatia pentru CCC1, inca 600 lei lunar.
- Pentru asta va prezentati la Primarie (unde ati depus actele pentru CCC1) cu o copie dupa certificatul de nastere a celui de al doilea copil si solicitati plata celor 600 lei.