avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate aleexandra

Activitate aleexandra

Am depus ieri plângerea .într-adevăr poliția nu are cum să mă protejeze sau sa ii interzică accesul în magazin.dar sper ca șeful meu sa se gândească la o firma de paza și protecție .ieri,acel individ i-a spus colegei mele că am chemat poliția și știe că nu are ce sa îi facă.pacat că trăim într-o țară cu atâția oameni cu probleme psihice grave și totuși nu se face nimic.ca o măsură de precauție mi-am achiziționat spray lacrimogen ..
Da sunt camere in magazin .in magazin era o fată de la promoții iar când a ieșit din magazin urla că mă omoară.
Buna ziua.lucrez la un magazin alimentar.ieri am fost amenințată de o persoana cu probleme psihice și sub influența alcoolului cu moartea si bătaia atât eu cât și copilul meu.ce se poate face in astfel de cazuri?!la câteva ore după amenințare a revenit la magazin dar se pare că a uitat ce a spus .îmi e teama de el deoarece am auzit că are mereu cutit asupra lui
Buna ziua,
Lucrez de aproape 2 ani de zile la o firma,dar nu am primit copie dupa contractul individual de munca si de cate ori i l-am cerut sefei mele mi-a spus ca oricum nu am ce face cu el si ca nu are rost sa mil dea.Cand am semnat contractul nici macar nu m-a lasat sa il citesc...m-a pus sa il semnez repede.Cu toate angajatele se poarta foarte urat, ne jigneste ( ne face tute,blonde,proaste,capre,etc) chiar si de fata cu clientii care vin in magazinul unde lucrez.Are un vocabular foarte urat...de multe ori ne injura,tipa la noi ...intr-un cuvant ne streseaza.Cand ii cerem o adeverinta trebuie sa asteptam vreo 2 sapt pana ce ni le face.Este corect ca sa ia marfa de la magazinul nostru si sa duca la un alt magazin al ei fara nici un act apoi sa ne puna pe angajate sa platim minusurile la inventar?!Cand ne-am angajat noi nu am preluat nici o gestiune iar acum ea pretinde ca gestiunea ne apartine,iar acum ea duce marfa de la magazinul unde lucram(fara stirea noastra) la un alt magazin(ambele sunt francize diferite) iar pe noi ne pune sa platim minusurile.Este corect ceea ce face?!si am putea sa o dam in judecata?!Va rog sa imi raspundeti!