Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost amenințată cu bătaia și cu moartea de o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost amenințată cu bătaia și cu moartea de o persoană cu probleme psihice, sub influența alcoolului. Ce se poate face în astfel de cazuri?

Buna ziua.lucrez la un magazin alimentar.ieri am fost amenințată de o persoana cu probleme psihice și sub influența alcoolului cu moartea si bătaia atât eu cât și copilul meu.ce se poate face in astfel de cazuri?!la câteva ore după amenințare a revenit la magazin dar se pare că a uitat ce a spus .îmi e teama de el deoarece am auzit că are mereu cutit asupra lui
Manuela Rășină, administrator
Depuneti plangere penala impotriva lui.
Aveti martori? sunt camere in magazin?
Da sunt camere in magazin .in magazin era o fată de la promoții iar când a ieșit din magazin urla că mă omoară.
Depuneti plangere, indicati martorul si aratati ca magazinul este supravegheat cu camere.
Dacă are probleme psihice si ii reamintiti de dvs. e posibil sa fie mai rau daca depuneti plângere.

Poliția oricum nu o sa va protejeze în mod efectiv ci cel mult o sa il audieze si daca a uitat...

Doar daca s-ar dispune internarea medicală ar fi de ajutor.
Încercați să vedeti ce sanse sunt pentru o internare...
Am depus ieri plângerea .într-adevăr poliția nu are cum să mă protejeze sau sa ii interzică accesul în magazin.dar sper ca șeful meu sa se gândească la o firma de paza și protecție .ieri,acel individ i-a spus colegei mele că am chemat poliția și știe că nu are ce sa îi facă.pacat că trăim într-o țară cu atâția oameni cu probleme psihice grave și totuși nu se face nimic.ca o măsură de precauție mi-am achiziționat spray lacrimogen ..