Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost amenințată cu bătaia și cu moartea de o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost amenințată cu bătaia și cu moartea de o persoană cu probleme psihice, sub influența alcoolului. Ce se poate face în astfel de cazuri?

Buna ziua.lucrez la un magazin alimentar.ieri am fost amenințată de o persoana cu probleme psihice și sub influența alcoolului cu moartea si bătaia atât eu cât și copilul meu.ce se poate face in astfel de cazuri?!la câteva ore după amenințare a revenit la magazin dar se pare că a uitat ce a spus .îmi e teama de el deoarece am auzit că are mereu cutit asupra lui
Manuela Rășină, administrator
Mulțumesc pentru sfaturi.
Este bine ca v-ati cumparat spray lacrimogen.
Este singura modalitate concreta de aparare.

O paza de la firma privata ar fi foarte utila dar daca paznicul nu este pe faza nu poate preintampina problema...teoretic vorbind...

Acum a aflat ca ati depus plangerea dar eu nu cred ca o sa mai aveti probleme...
La fel cum i-a casunat pe dvs. putea sa casune si pe altcineva...
Nu cred ca are ceva personal cu dvs...