avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate bbox

Activitate bbox

Discuție acuze grave
am fost concediata cu art.65 inainte Craciunului iar acum dupa o luna ma acuza de delapidarea societatii unde am lucrat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Au vreun temei legal sa faca lucrul asta ?
buna ziua ! as dori sa stiu daca mai pot actiona fostul angajator in instanta pr.neplata salariului in conditile in care de pe data de 20 dec.2010 am intrat in somaj.
multumesc anticipat

buna ziua ! Am un copil minor(8 ani) rezultat dintr-o relatie de concubinaj .Copilul si tatal poarta acelasi nume cnf certificat de nastere si locuiesc la aceeasi adresa conform aceluiasi document.Eu, mama port numele de fata(la care am revenit dupa divort), in actele de identitate figurez de la 14 ani(acum am 40) la o adresa , alta decat copilul meu si tatal lui.De locuit locuim impreuna cu mare scandal si priviri fioroase aruncate unul catre celalalt.(nu figurez nici in cartea imobilului, etc).
In cazul unei separari ce se intampla cu copilul? E posibil sa nu-mi fie incredintat ?
Va fi o lupta pe viata si pe moarte in tribunal intre mine si tatal ?
Pot intreprinde de acum pentru ca legea sa fie de partea mea mai tarziu ,adica cand va interveni separarea ?
Multumesc anticipat