avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1408 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuze grave
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuze grave

am fost concediata cu art.65 inainte Craciunului iar acum dupa o luna ma acuza de delapidarea societatii unde am lucrat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Au vreun temei legal sa faca lucrul asta ?
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 17:47, 24 Ianuarie 2011
Presupun ca la lichidare,ati semnat o fisa de lichidare.Oricine poate acuza,mai trebuie sa si dovedeasca....
Detaliati situatia pentru a putea primi informatii care sa va fie de folos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme serviciu anda_bebeko anda_bebeko Din data de 13 mai 2011 sunt angajata a firmei X, Bucuresti cu norma intreaga, durata timpului de lucru fiind de 8ore/zi, 40ore/saptamana; repartizarea ... (vezi toată discuția)
Reangajare ContSters128609 ContSters128609 Buna Seara, Daca mi s-a incheiat activitatea cu art.65(1) si societatea isi reincepe activitatea in aprilie,sunt obligati prin lege sa ma anunte ca postul ... (vezi toată discuția)
Lichidarea drepturilor salariale intr-o institutie publica m_lavinia m_lavinia Buna Ziua Va rog sa ma ajutati cu cateva lamuriri privind urmatoarea situatie: lucrez intr-o primarie de municipiu resedinta de judet, cu contract de munca pe ... (vezi toată discuția)