avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1169 soluții astăzi
Forum Activitate cristina gb

Activitate cristina gb

Răspuns la discuția alocatie copil
si lucrul acesta poate sa o faca mama mea in lipsa mea? va multumesc pt raspunsul dumneavoastra
Discuție alocatie copil
Ma numesc Cristina si locuiesc impreuna cu copilul meu in virsta de 12 ani in Spania ,as vrea sa stiu si eu daca pot beneficia de alocatie ,dat fiind ca avem 4 ani de cind sintem plecati din tara. Multumesc
Răspuns la discuția divort cu un minor la mijloc
Acum 3 ani jumate m-am despartit de sotul meu din cauza ca nui mai suportam scandalurile si insultele, am plecat in spania si pe drum am cunoscut un sofer ca dupa un timp chiar dupa ce ma separasem de sot ne reintilnim si de atunci am ramas inpreuna, fostul meu sot ma acuza ca din cauza soferului ne-am despartit nu din cauza scandalurilor si insultelor ce le provoca.Eu stau in Spania cu copilul meu adica din casnicia ce am avut-o ,tatal copilului fiind un om care nu are adresa ,adica migreaza foarte mult Spania-Romania.Eu am vrut sa intentez divort aici unde traiesc dar din cauza ca tatal copilului nu sta mult nu am putut face nimic, dat fiind ca el sta acolo, a zis ca va intenta el divortul,si va fi un divort simplu si fara complicati si cauza divortul va fi din vina amandoura, dar acum cind am primit actul definitiv rezulta ca sint o multime de greseli pina si cu adresa unde locuiesc si o declaratie falsa si mai ales fara sa fiu consultata adica citez:"(ca acum 3 ani parata a plecat in spania si inca de la autocar a inceput o relatie extraconjugala").Este o marturie falsa si eu am fost inselata in privinta declaratiei.Va rog sa imi spuneti ce se poate face in privinta la ceea ce mi s-a facut? Actul care il am contine o adresa diferita de unde traiesc.vina mea este ca eu am crezut ce mia zis tatal copilului si actul care mi la trimis avocatul lui din romania.eu am acceptat iar av mia trimis un act prin fax cu cea ce va contine cererea de divort. acum la final am gasit greseli si o acuzatie grava la adresa mea si marturie falsa cu venirea mea in spania, mi-au pus o adresa care nici nu exista in spania cel putin unde traiesc eu.in 13 iulie am primit hotararea judecatoreasca . eu am timp pina in data de 13 august si nu sint in tara, nu stiu cum se procedeaza ca sa pot face contestatie sau sa fac acest denunt cu privire la marturia falsa si inselaciune(consider eu). va multumesc pt sfat.


Răspuns la discuția sentinta de divort
cum se face acest apel,din moment ca eu sint afara din tara?se poate?
Răspuns la discuția sentinta de divort
vina mea este ca eu am crezut ce mia zis tatal copilului si actul care mi la trimis avocatul lui din romania,eu am incercat sa intentez divortul aici in spania dar fiind ca tatal copilului e un om instabil si nu are casa nici aici in spania,nici in romania el vine sa lucre citeva luni si dupa se intoarce in tara. iam cerut ca el sa intenteze divortul in romania si asa iesim mai repede din asta pt ca eu nu imi pot permite sa lipsesc de la lucru din cauza ca eu cresc un copil, el in schimb mai mult sta decit munceste.el intr-o zi ma sunat ca a gasit un av ce e un prieten de al fratelui sau si av.respectiv va face totul mai simplu si fara complicatie si ca scopul divortului va fi din vina nostra dat fiind nepotrivire de caracter. eu am acceptat iar av mia trimis un act prin fax cu cea ce va contine cererea de divort. acum la final am gasit greseli si o acuzatie grava la adresa mea si marturie falsa cu venirea mea in spania, mi-au pus o adresa care nici nu exista in spania cel putin unde traiesc eu.in 13 iulie am primit hotararea judecatoreasca . eu am timp pina in data de 13 august si nu sint in tara, nu stiu cum se procedeaza ca sa pot face contestatie sau sa fac acest denunt cu privire la marturia falsa si inselaciune(consider eu). va multumesc pt sfat.
Acum 3 ani jumate m-am despartit de sotul meu din cauza ca nui mai suportam scandalurile si insultele, am plecat in spania si pe drum am cunoscut un sofer ca dupa un timp chiar dupa ce ma separasem de sot ne reintilnim si de atunci am ramas inpreuna, fostul meu sot ma acuza ca din cauza soferului ne-am despartit nu din cauza scandalurilor ce le provoca.Eu stau in Spania cu copilul meu adica din casnicia ce am avut-o ,tatal copilului fiind un om care nu are adresa ,adica migreaza foarte mult Spania-Romania.Eu am vrut sa intentez divort aici unde traiesc dar din cauza ca tatal copilului nu sta mult nu am putut face nimic.Anul asta ma anuntat ca a intentat el divortul in Rom. dat fiind ca el sta acolo, a zis ca va fi un divort simplu si fara complicati si cauza divortul va fi din vina amandoura, dar acum cind am primit actul definitiv rezulta ca sint o multime de greseli pina si cu adresa unde locuiesc si o declaratie falsa si mai ales fara sa fiu consultata adica citez:"(ca acum 3 ani parata a plecat in spania si inca de la autocar a inceput o relatie extraconjugala").Este o marturie falsa si eu am fost inselata in privinta declaratiei.Va rog sa imi spuneti ce se poate face in privinta la ceea ce mi s-a facut? Actul care il am contine o adresa diferita de unde traiesc, se vorbeste ca actul a fost intocmit in limba italiana nu spaniola, si declaratia in privinta despartiri.
Va multumesc