avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate sorinacheg

Activitate sorinacheg

Mi s-a ridicat autoturismul in sectorul 6, din fata patinoarului Dr. Taberei. Motivul invocat de Pol locala fiind acela de ,,parcare la mai putin de 25 m de trecerea de pietoni,,. Masina era stationata intr-adevar cam pe la 15-20 de trecere, nu incurca in nici un fel vizibilitatea, nu exista nici un indicator de ,, oprire sau stationare interzisa,, sau ,,ridicare de masini,, . Am mers la parcul lor auto si am platit 677,30 ron. Am depus si o contestatie la sediul lor si astept un raspuns de acolo. Are cineva un sfat sau o speta de a castiga in instanta daca ii dau in judecata?
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția impozit minim
imi cer scuze ca ma repet, dar vreau sa fiu sigur de raspunsul dumneavoastra.....
avand in vedere ca data infiintarii este 01.06.2009, iar totalul veniturilor la 31.12.2009 este de 35.000 ron, ma intereseaza daca cei de la finante pot interpreta astfel: 35.000:7luni=5.000 ron/luna
folosind regula de trei simple, adica 5.000 ron/luna x 12 luni = 60.000 ron/an, iar ei ma incadreaza in cea de-a doua grila, respectiv peste 52.000 ron anual
Ei mi-au spus ca anul asta trebuie sa platesc forfetarul corespunzator grilei a doua..
Va multumesc anticipat


Chiar nu stie sau nu vrea nimeni sa-mi raspunda concret?
Va multumesc
Discuție impozit minim
Buna ziua. Am o mica societate comerciala (SRL) infiintata la 01.06.2009. La 31.12.2009 am avut incasari de 35.000 RON.
As dori sa-mi spuneti care este impozitul minim calculat pentru anul 2010, in ce grila ma incadrez?In prima grila (pana la 52.000) sau in grila urmatoare?
Va multumesc anticipat.
Sorin Georgescu