avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi
Forum Activitate rica_camelia

Activitate rica_camelia

Răspuns la discuția insolventa faliment
pai prin reg. comert cucontract de cesiune cu proces de predara primire al activelor pasivelor si datorii predarea tuturol balantelor anuale tot stampila.....
Răspuns la discuția insolventa faliment
bun bun si ce poate sa imi faca
Răspuns la discuția insolventa faliment
sashaD a scris:

Teoretic, nu.
In cazul in care instanta, la sesizarea lichidatorului numit sau a oricarui creditor al societatii constata ca, anterior datei la care ati instrainat societatea (cel mult trei ani anteriori deschiderii procedurii insolventei societatii), s-au petrecut acte / fapte frauduloase care au prejudiciat patrimoniul societatii, exista posibilitatea atragerii raspunderii patrimoniale a fostului administrator al societatii.
Răspuns la discuția insolventa faliment
rica_camelia a scris:

bun dar hotarirea instantei din provincie nu mai are nici o relevanta
iar la ura urmei eu mu mai am nimic pe nume
Răspuns la discuția insolventa faliment
bun dar hotarirea instantei din provincie nu mai are nici o relevanta
am avut un srl pina in 2010 la data de 31 aprilie l-am vindut cu tot cu datorii de 35000 ron iar pe la sfirsitul anului am primit hirtie de la tribunal prin care instanta hotareste ca finantele sa ceara falimentul catre noua adresa a sediului social adica la buc. intrebare eu mai am vreo legatura cu firma multumesc anticipat
am avut un srl si l-am vindut cu datorii la fisc iar dupa 2 luni mi-a sosit o citatie de la tribunal ca firma este in insolventa faliment