avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate RADA ELENA

Activitate RADA ELENA

Da sigur facem contestatie dar , as vrea mai detaliat modul in care sa abordez problema si daca cineva a mai avut de-a face cu asa ceva , adica cu contracte de delegare de gestiune puse ca si experienta similara la licitatii si declarata oferta neconforma pentru ca nu se recunosc aceste contracte
am participat la o licitatie , la cre am avut sustinator tehnico profesional o societate care a contribuit cu un contract de experienta similara , acesta fiind un contract de delegare de gestiune. Aut contractanta a respins oferta ca fiind neconforma , deoarece nu il ia in considerare , nefiind un contract de lucrari
Este normal?
Discuție amenda finante
O societate care din 2004, a avut suspendata activitatea , in 2008 a avut controlul fiscal pt dizolvare si care are din 2009 dizolvare judiciara , si nu a mai avut din 2004 nici o activitate , este normal sa mai primeasca amenda de la finante pt nedepunere bilant pe 2010? Si daca da , ce este de facut pt ca nu mi se pare normal sa platesc aceasta amenda ?
in toate fisele de date se spune ca < achizitorul are drept de a acorda avans executantului numai contra unei scrisori de returnare a avansului si numai in limita valorica prevazuta de lege >
CAT ESTE PREVAZUT DE LEGE OAMENI BUNI CA INNNEBUNESC CAUTAND ?