avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale amenda finante
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

amenda finante

O societate care din 2004, a avut suspendata activitatea , in 2008 a avut controlul fiscal pt dizolvare si care are din 2009 dizolvare judiciara , si nu a mai avut din 2004 nici o activitate , este normal sa mai primeasca amenda de la finante pt nedepunere bilant pe 2010? Si daca da , ce este de facut pt ca nu mi se pare normal sa platesc aceasta amenda ?

Alte discuții în legătură

Nedepunere declaratii NELA FURTUNA NELA FURTUNA am infiintat o soc. in dec.2008. Nu am avut activitate si pana la momentul intrarii forfetarului am depus declaratiile pe 0. In primul trim. de forfetar, ... (vezi toată discuția)
Cum scap de un srl ? razvan911 razvan911 Buna ziua, Am infiintat un SRL in 2004 la care sunt unic asociat si administrator. Firma a functionat pana la 1 ianuarie 2005 cand am hotarat sa nu mai ... (vezi toată discuția)
Srl- activitate suspendata numai la finante, nedepus bilant 2007 la reg com iulia_400 iulia_400 buna, am o problema si nici contabilul nu ma poate lamuri. am un srl neplatitor de tva, cu 2 actionari , infiintata in 2006. am depus documentele fiscale la ... (vezi toată discuția)