Forum Discuţii juridice Achiziţii publice procent avans lucrari acordat de achizitor ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

procent avans lucrari acordat de achizitor executantului

in toate fisele de date se spune ca < achizitorul are drept de a acorda avans executantului numai contra unei scrisori de returnare a avansului si numai in limita valorica prevazuta de lege >
CAT ESTE PREVAZUT DE LEGE OAMENI BUNI CA INNNEBUNESC CAUTAND ?
:yeah: H.G. nr. 264/2003 privind stabilirea acţiunilor şi categoriilor de cheltuieli, criteriilor, procedurilor şi limitelor pentru efectuarea de plăţi în avans din fonduri publice, republicata.Depinde de categoria contractului, insa conform art. 1...până la 30% din valoarea contractului.;)
ContSters15910, utilizator