avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Activitate valeriaconstantin

Activitate valeriaconstantin

Răspuns la discuția Deschidere Website
Prelucrarea de date personale se refera la datele necesare platilor online, de regula.

Ca sa eviti o asemenea implicare, in caz ca vrei sa faci un magazin online, contractezi servicii de specialitate de la terti consacrati pe piata, care vor prelucra ei datele, asumandu-si responsabilitatea exclusiv. Un asemenea operator este Gecad.

Daca nu prelucrezi plati online, nu te stresa. Ceri nickname sau cont de facebook, iar astea nu implica date personale.

Nu sunt de specialitate, so... a se mai verifica dintr-o sursa informatia
Răspuns la discuția modificare punct de lucru piata
multumesc pentru raspuns
sunt nominalizate tarabele, inteleg deci ca trebuie sa o iau de la zero
am nevoie de un sfat corect
, deoarece primesc indrumari contradictorii
la un punct de lucru - set de tarabe in piata, am facut o modificare prin act aditional la contractul de inchiriere astfel - am avut inchiriate tarabele 23-25 si m-am mutat pe 25-27 (in aceeasi piata, o mutare in lateral)

va rog mult sa imi spuneti:
trebuie sa procedez la infiintare-desfiintare punct de lucru + operare de modificare la nivel de casa de marcat?

pe bonul fiscal pe care il emit apar in adresa "tarabele 23-25" - cele vechi, pe factura emisa de piata apar acum "tarabele 25-27" - cele noi ... trebuie sa ma duc sa obtin si autorizatie de la administratia pietelor + primarie pentru functionare/ 6 luni... mi-e teama ca modificarea aceasta poate crea neintelegeri

nu stiu cum sa procedez
modificarile sunt costisitoare si nu le-as face daca nu e neaparat necesar

multumesc si astept un raspuns, va rog!