avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Activitate dawoodyad

Activitate dawoodyad

Discuție viza
sunt casatorita de 3 ani cu cetatean pakistanez are carte de rezidenta in cipru si certificat de casatorie din romania am fost impreuna in romania anul trecut a obtinut viza.daca vreau sa merg acum in romania cu el trebuie sa obtin viza din nou?
Discuție viza
cetatenii romani pot calatori in australia doar cu buletinul
Discuție ajutor
sunt de 2 ani si jumatate casatorita cu cetatean pakistanez in cipru si avem certificat de casatorie si din romania.sotul re carte de rezidenta din cipru in care specifica ca este membru al familiei ue.sa mergem in romania are nevoie de viza?
Discuție sunt disperata
sunt casatorit din 2008 cu cetatean care nu face parte din ue.neam casatorit in cipru dar am obtinut si certificat de casatorie din romania.sotul detine carte de rezidenta de la statul cipriot in care specifica ca este membru al familiei ue.sa mergem in romania are nevoie de viza?cartea de rezidenta este valabila pana in 2013
Răspuns la discuția viza
dawoodyad a scris:

sotul meu nu face parte din ue dar detine certificat precum ca e membru al familiei ue dobandit de la autoritatile cipriote dupa casatorie.are nevoie de viza pt a merge cu mine in romania?
Discuție viza
sotul meu nu face parte din ue dar detine certificat precum ca e membru al familiei ue dobandit de la autoritatile cipriote dupa casatorie.are nevoie de viza pt a merge cu mine in romania?
Răspuns la discuția viza
sunt casatorita cu cetatean akistanez din 2008 in cipru.am inregistrat casatoria si in romania.sotul detine certificat precum ca e membru al familiei ue eliberat de statul cipriot valabil pana in 2013 are nevoie de viza pt romania?
Discuție viza
ma ajuta cineva?
Răspuns la discuția viza
din 2008 am incercat sa venim impreuna in romania.in fiecare an am aplicat de viza la ambasada romaniei din cipru si nu ni sa dat nici un raspuns.ce pot sa fac?daca plecam fara viza in romania la frontiera nu avem probleme?
Discuție viza
sunt casatorita de 2 ani cu cetatean pakistanez in cipru am deja certificatul de casatorie din romania si el detine carte de rezidenta pana in 2013.sa calatorim in romania are nevoie de viza?