avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1820 soluții astăzi
Forum Activitate mikai

Activitate mikai

Buna ziua,
Icerc de cateva zile sa infiintez o societate, dar ma lovesc de acele probleme zilnice legate de personalul "Functionar". Am reusit sa fac rezervare de nume si am continuat cautand un model de contract de comodat ptr sediul social. Am mers initial cu inima stransa la ADM. Fin din sectorul .. unde apartine locatia si am intrebat de un model, crezand ca este unul tip. raspus normal - "Nu ne ocupam cu asa ceva, dar datimi sa vad actele. intreb ce acte imi mai trebuiesc - A pai nu aveti nici acte. Luati o cerere de aici faceti un contract cum vreti Dvs. si le aduceti". Zis si facut. Completez cererea asa cum trebuie " Societate in curs de constituire" iau un contract de pe net si merg a doua zi la 9.30 eram in birou. Si soc. "Pai nu aveti timbre". "Si actul constitutiv unde este? " nu va pot primi." Fac o mare greseala si intreb. Doamna daca societatea este in curs de constituire ce mai trebuie?????

Oricum intrebarea mea este - Este normal asa? Trebuie Actul constitutiv. cum sa il obtin daca nu am sediul social . Va multumesc anticipat
Buna ziua,
Doresc sa infiintez un SRL pentru Comert cu ridicata al produselor chimice.
Va rog sa imi spuneti si mie care este necesarul de acte si avize pe care trebuie sa le pregatesc de la infiintare srl pana la emiterea primei facturi.