avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Visitor

Activitate Visitor

Buna seara,

Vreau sa deschid un bar, impreuna cu o alta persoana. Ma puteti ajuta cu ceva informatii privitoare la actele, autorizatiile de care am nevoie si costurile acestor autorizatii( autorizatii de comercializare alcool de exemplu).

Orice informatie este binevenita!

Va multumesc!
Răspuns la discuția Calcul salariu net
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri!

Am uitat sa mentionez ca sporul de 25% este permanent - lucrez doar ore de noapte si este mentinat si in contractul pe care il am cu angajatorul ( ca lucrez program de noapte si ca 25 % sunt permanenti) deci tind sa cred ca salariul meu net este de 2104. Folosind un calculator de salariu de pe internet am obtinut un salariu net de 1811, daca brutul ar fi fost 2569 asa cu, scria Costinel mai sus, ceea ce iar nu poate fi corect - eu am luat 1920 lei la ultimul salariu.

Am incercat sa obtin un credit rapid si am fost refuzat de doua banci pentru ca sumele din fisa fiscala, adeverinta de salariu si cartea de munca nu prea se leaga. Am nevoie de o parere avizata pentru ca vreau sa discut cu angajatorul.

Va multumesc inca o data!
Buna seara,

Va rog frumos, imi puteti spune cat ar trebui sa fie salariul meu net daca in cartea de munca am salariul de baza 2400 lei si beneficiez si de spor de noapte de 25%?
In cei 2400 lei, salariu de baza, sunt inclusi deja si cei 25% spor?

Va multumesc!