Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un bar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un bar

Buna seara,

Vreau sa deschid un bar, impreuna cu o alta persoana. Ma puteti ajuta cu ceva informatii privitoare la actele, autorizatiile de care am nevoie si costurile acestor autorizatii( autorizatii de comercializare alcool de exemplu).

Orice informatie este binevenita!

Va multumesc!
Puteti sa infiintati o societate comerciala cu raspundere limitata, avand ca obiect de activitate principal: 5630 - Baruri si alte activitati de servire a bauturilor.
Modalitatea si actele de care aveti nevoie le gasiti aici:[ link extern ]
Dupa inregistrarea societatii la registrul comertului trebuie sa obtineti autorizatia de functionare de la primarie. SUCCES!
Ar fi mai bine o intreprindere individuala. Diferenta e la impozitare. Va trebuie o diploma de vanzator. Alte informatii gasiti pe www.onrc.ro