avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Activitate danradu15

Activitate danradu15

Discuție partajare
Doresc din partea dumneavoastra o consultare juridica in urmatoare mea problema:
- sunt divortat din 1995 , am o fetita de 20 de ani care a ramas in ingrijirea fostei sotii;
- am luat un apartament impreuna, si dupa divort eu nu am cerut partajare, fetita avea 5 ani la vremea respectiva;
- fosta sotie sa recasatorit si actualul sot are si el o fetita, dar nu sta inmpreuna cu tatal, ci cu mama ei ;
- acum fosta sotie cu sotul si cu fetita mea stau in apartamentul respectiv;
- care sunt demersurile pentru a actiona in instanta departajarea? in ce conditii poate sta actualul sot in acel apartament ?(mentionez ca apartamentul este pe numele meu si al fostei mele sotii) ce sanse am sa pot castiga in instanta jumatatea mea ce imi revine din apartament, in bani.

Sunt divortat si doresc sa stiu cum se poate rezolva partajul dupa 15 ani de la divort. In cartea funciara apar doar eu si fosta sotie, dar ea sa recasatorit si stau acolo impreuna. Mentionez ca am o fetita si sta cu fosta sotie. Actualul sot are o fetita dintro casatorie anterioara dar care nu sta permanent aco;o. Va rog sa ma ajutati in acest caz.
Va multumesc