avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate naty2004

Activitate naty2004

Răspuns la discuția amenda contraventionala
va multumesc pentru raspunsuri imi sunt foarte utile.
Procesul verbal in discutie nu are nici martor,dar am inteles ca SPPC au un regim mai special si nu este nevoie de martor,nici nu am mai mentionat acest lucru, de aceea PV a fost facut chiar cu 2 zile dupa fapta, in biroul agentului constatator, poze nu au fost depuse la dosar , pana spre ultimul termen cand am cerut dosarul spre studiu si nici nu am primit nimic ,acum astept hotararea .
Răspuns la discuția amenda contraventionala
si totusi daca judecatoarea a declarat ca nefontata cererea mea ,unde am evidentiat clar eroarea facuta de agent, in care acesta a gresit anul cum am explicat mai sus si folosindu ma de art 17, din OG2/ 2001,intradevar ca acesta spune,, lipsa numelui, adresei , CNP,a datei,etc." la mine nu lipseau dar era gresit trecuta data,atunci pe ce lege , art, sa merg , ce sa invoc ?poate din neatentie, dar nu am gasit vreun art. in OG2 care sa prevada ceva despre completarea eronata.avocatnet.ro/images/smilies/blushing.gift
Răspuns la discuția amenda contraventionala
pai abia in data de 07.09.10 a fost ultimul termen,inca nu am primit nici hotararea ,
La inceputul acestui an , sotul meu a primit o amenda contraventionala pentru ca a parcat intr un loc nepermis, citind procesul verbal ( acesta ne a fost comunicat prin posta) ,in care am sesizat o greseala , agentul SPPC incheie procesul verbal la data de 05.01.2010 pentru presupusa contraventie din data de 03.01.2009(agentul in explicatiile sale din P.V. a gresit anul ), deci am facut o plangere si am invocat art. 17 din OG 2/2001,
Insa plangerea contraventionala a fost respinsa. Ce sa fac ? Pot sa fac apel ?Am vreo baza legala in acest sens ?Va rog sa ma ajutati , va multumesc !